Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Ubranko na wiosnę

Słowa kluczowe: ubranka

dziecko w czapeczceWiosna to zdradliwa pora roku, gdzie skoki temperatur bywają dość duże. Dlatego najlepiej ubrać malucha „na cebulkę”, aby w razie potrzeby można było coś zdjąć lub założyć.

Podstawą ubioru niemowlęcia zarówno w domu, jak i na dworze jest bawełniane zapinane body. Powinno być dopasowane, mieć szerokie rozcięcie na główkę i potrójne zatrzaski w kroku.

Natępną warstwą jaką zakładamy jest pajacyk. Najlepsze są śpioszki rozpinane do samego dołu na zatrzaski, co ułatwia przewijanie. Dopełnieniem pajacyków, które często nie mają stópek, jak również cienkich śpioszków są skarpetki. Ważne, by były z bawełny i miały odpowiedni ściągacz. Dzięki niemu skarpetki nie będą się zsuwać z małych stópek ani zbyt mocno ściskać nóżki. W chłodniejsze dni przydadzą się welurowe butki.

Na górę zakładamy swterek lub bluzę, niekoniecznie z kapturem ponieważ nie są one wygodne, zwłaszcza gdy dziecko większość czasu spędza w pozycji leżącej.

Na główkę obowiązkowo zakładamy czapkę, najlepiej wiązaną pod brodą, bawełniane lub z bawełnianą podszewką. Małe rączki osłaniamy rękawiczkami z polaru lub bawełny, najwygodniejsze są jednopalczaste.

Ostatnia najważniejsza warstwa to kombinezon ze stópkami i kapturem zwłaszcza dla niemowląt, które podróżują jeszcze w głębokim wózku.

Natomiast dla dzieci, które potrzebują większej swobody ruchu zakładamy kurtkę i spodnie. Ogrodniczki dobrze chronią newralgiczne części ciała przed chłodem. Pod spodnie o tej porze roku zazwyczaj trzeba włożyć rajstopy lub kalesony ze stópkami.

Z tak ubranym maluchem możemy śmiało wyjść na spacer w poszukiwaniu wiosny.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Co o tym myślisz?

Słowa kluczowe