Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Mama z doświadczeniem

Słowa kluczowe: niania praca

niania i dzieckoPracodawcy najchętniej zatrudniają opiekunki z ponad 2-letnim stażem i dobrymi referencjami. Jeśli jednak sama jesteś matką i wychowawałaś swoje własne dzieci, masz duże szanse na otrzymanie pracy w charakterze niani. Twoim niewątpliwym atutem jest przecież wieloletnie doświadczenie, prawdopodobnie większe niż wielu niań z referencjami.

Jakich pytań możesz się spodziewać ze strony pracodawców? Przede wszystkim – kiedy ostatnio zajmowałaś się małymi dziećmi (jeśli oferta dotyczy niemowląt oraz maluchów w wieku przedszkolnym). Ile dzieci wychowałaś? Jeżeli kilkoro, to masz zapewne doświadczenie z dzieciakami z różnych grup wiekowych i potrafisz ocenić i zaspokoić ich różnorodne potrzeby, nie faworyzując i nie umniejszając wartości żadnego z nich . Podkreśl to na rozmowie z pracodawcą. Jakie są twoje metody wychowawcze i jaki odnoszą skutek? Jak postępujesz w określonych sytuacjach? Przeanalizuj swoje doświadczenia, pomyśl, co może być twoim atutem w staraniach o pracę.

Bycie dobrą matką nie gwarantuje bycia dobrą opiekunką, dlatego pracodawca może zapytać o doświadczenie w opiece nad innymi dziećmi niż twoje własne. Przypomnij sobie – nawet jeśli nie byłaś nigdy opiekunką, może zajmowałaś się dziećmi sąsiadów czy kogoś z rodziny? Jeśli nie , musisz mieć tylko świadmość tego, że opieka nad cudzymi dziećmi, w obcym domu to coś zupełnie innego niż wychowywanie własnych dzieci. Twoja praktyka powinna jednak przekonać pracodawcę, iż posiadasz umiejętności, które pozwalają ci zaopiekować się jego dzieckiem.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Co o tym myślisz?

Słowa kluczowe