Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Niania starsza czy młodsza?

Słowa kluczowe: niania wychowanie

Jaką opiekunkę lepiej wybrać? Starszą z doświadczeniem, ale bez wykształcenia, czy może młodszą, która studiuje pedagogikę lub ją skończyła, ale nie posiada doświadczenia?

fot. sxc.hu

Takie dylematy ma chyba każdy rodzic, który decyduje się na nianię dla swojego malucha. Tymczasem nie ma tu żadnych reguł. Zarówno starsza, jak i młodsza niania może okazać się idealną opiekunką. Starsze wiekiem opiekunki-babcie mogą zaoferować dziecku spokój i pogodę ducha wynikającą z dojrzałości, z tego, że najczęściej donikąd nie muszą się już spieszyć, a kontakt z małą, niewinną istotką dostarcza im wiele radości. Przewagą dojrzałych pań jest doświadczenie, wychowały prawdopodobnie własne dzieci. Co oczywiście nie oznacza, że nasz system wartości i wychowania odpowiada metodom wychowawczym niani. Tu może pojawić się problem, ponieważ starsze osoby mają swoje przekonania i nawyki, może się okazać, że trudno będzie im się dostosować do nowych wymagań.

Jeśli chodzi o młode osoby po studiach pedagogicznych, to jak najbardziej wykształcenie kierunkowe powoduje, że nabieramy zaufania do kandydatki, na pedagogikę raczej wybierają się osoby, które lubią dzieci. Jeśli studentka lub absolwentka takich studiów jest odpowiedzialna i potrafi sprawić, że dziecko nie tylko ją polubi, ale też będzie jej słuchało, wszystko będzie dobrze. Młode nianie mają tę przewagę nad starszymi, że mogą być bardziej elastyczne i gotowe przyjąć zasady rodziców podopiecznego. Mogą być też bardziej kreatywne i otwarte na potrzeby współczesnego dziecka, któremu takie urządzenia jak komputer czy telefon komórkowy służą do nauki. Młoda niania łatwiej też dotrzyma kroku dziecku, które jest przecież wulkanem energii. Pewnie głównie z tego powodu w ogłoszeniach niektórzy rodzice zastrzegają, że kandydatka nie powinna przekraczać określonego wieku. Proszę jednak sobie wyobrazić, że trzeba zająć się kilkumiesięcznymi bliźniętami. W takiej sytuacji doświadczenie jest niezbędne.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error
Słowa kluczowe