Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Książki dla dzieci

Słowa kluczowe: nauka rozwój dziecka zakupy

mama czytająca książkę dzieciomCoraz powszechniejsza jest wiedza na temat pozytywnych skutków głośnego czytania dzieciom. Wielu rodziców nie wie jednak, według jakich kryteriów dokonywać wyboru wśród wielu dostępnych na rynku książek. Na co zwrócić uwagę?

Książka powinna być przede wszystkim skierowana do dziecka i w sposób ciekawy powinna mówić o czymś istotnym dla niego. Ważne jest również by posługiwano się w niej ładną i poprawną polszczyzną. Książki mają za zadanie nie tylko uczyć racjonalnego myślenia, ale również rozwijać dobry smak i poczucie humoru. Nieść przesłanie szacunku wobec dziecka, ludzi, innych istot, zwierząt, przyrody, kraju, uznanych norm społecznych i prawa.

Zwróćmy uwagę żeby unikano w nich stereotypów związanych na przykład z płcią. Gdzie przedstawiane są dziewczęta nieumiejące myśleć racjonalnie, a ich głównym zadaniem jest podobać się i zaspokajać potrzeby innych, że chłopcy mają być twardzi i niewrażliwi, a ich niekulturalne lub nieodpowiedzialne zachowania toleruje się, bo są chłopcami. Również powinny unikać stereotypów kulturowych, rasowych i narodowych. Czasami podane są w niewinnej lub humorystycznej formie. Przedstawiają na przykład, że cwaniactwo lub łamanie norm jest dowodem zaradności.

Tak, więc kupujmy naszym pociechom książki przynoszące wiedzę i rozrywkę na wysokim poziomie. Rozwijające wrażliwość estetyczną, które niosą przekaz moralny i promują wzorce właściwych postaw. Nie wzbudzają lęków i niepokoju, unikając przemocy nawet w zabawie. Czytajmy książki dostosowane do wieku i wrażliwości dziecka.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Co o tym myślisz?

Słowa kluczowe