Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Dziecko na plaży

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo dziecko wakacje

Sezon urlopowy na dobre się rozpoczął. Wybierając się z dziećmi na wakacje do jednego z nadmorskich kurortów należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Anna Dziedzic, MojaNiania

fot.sxc.hu

Odpowiednia pora na opalanie

Całodzienne kąpiele słoneczne są niezdrowe i niebezpieczne. Pamiętaj, by ograniczyć spędzany na plaży czas do kilku godzin dziennie. Najlepiej jeśli wybierzecie się na plażę wcześnie rano i schowacie się przed prażącym słońcem około godziny 10. Powrót nad morze warto zaplanować na godziny popołudniowe, najwcześniej o 17. W ten sposób unikniesz ekspozycji Twojego dziecka na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Ochrona przed  promieniowaniem!

Odpowiedni krem z filtrem chroniącym  maluszka przed negatywnym skutkiem promieniowania powinien znaleźć się na wyposażeniu waszej plażowej torby. Warto zainwestować w specjalne, wodoodporne kremy z wysokim filtrem UV dla dzieci. Należy jednak powtarzać czynność smarowania kremem  kilka razy dziennie. Dobrze więc wybrać produkt, który się łatwo wchłania. Maluchy mają przecież lepsze rozrywki niż czekanie aż mama dokładnie rozsmaruje krem do opalania!

Bezpieczeństwo w wodzie

Kąpiel w morzu dozwolona jest tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Jeśli twoje dziecko jest nieco starsze, korzystaj ze strzeżonej przez ratowników plaży, ale pamiętaj, iż ratownik odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich pływających na tym obszarze osób. Zwróć również uwagę na temperaturę wody.  Powoli oswajaj z nią swoje dziecko, a jeśli woda jest zbyt zimna, wykop przy brzegu spory dołek, w którym napływająca będzie mogła się ogrzać. Takie baseniki są szczególnie lubiane przez młodsze dzieci. W ten sposób unikniesz szoku termicznego u swojego dziecka i pozwolisz mu na przyjemną zabawę nad brzegiem morza.

Widoczny maluch!

Wybierając się na plażę zadbaj o to, by twoje dziecko było widoczne. Załóż mu  na głowę charakterystyczną chustkę, czapkę lub kapelusz. W ten sposób łatwiej będzie ci je upilnować. Niektórzy rodzice doszywają do ubranka, czy nakrycia głowy fragment materiału z telefonem kontaktowym. Jeśli Twoje dziecko jest starsze, wytłumacz mu, że jeśli zgubi się na plaży może poprosić o pomoc ratownika.

Rodzinne wakacje nierzadko pełne są niespodzianek i przykrych doświadczeń. Warto więc przygotować się na ewentualne skaleczenia, użądlenie przez pszczołę, czy poparzenia słoneczne. Wybierając się na plażę z dzieckiem musimy wzmocnić swoją czujność i kontrolować zachowanie swojego dziecka. Tylko w ten sposób unikniemy nieszczęścia.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error
Słowa kluczowe