Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady

Czy niania musi znać angielski?

Słowa kluczowe: nauka nauka angielskiego niania rozwój dziecka

Czy nie jest przesadą wymagać, aby opiekunka oprócz całodziennej znała języki obce i posiadała inne wyjątkowe umiejętności?

fot. sxc.hu

Coraz częściej rodzice, którzy decydują się powierzyć wychowanie swojej pociechy niani, zwracają uwagę na ewentualne dodatkowe atuty i umiejętności przyszłej opiekunki. Niania powinna być przede wszystkim ciepłą, wyrozumiałą, otwartą i odpowiedzialną osobą. Dobrze, jeśli ma jakieś specjalne uzdolnienia, np. potrafi pięknie malować, lepić z gliny, grać na pianinie czy zna język obcy i potrafi przekazać ułamek swojej wiedzy dziecku, ale nie jest to najważniejsze.

Czasami zdarza się, że niektórzy rodzice mają zbyt wysokie wymagania i ambicje w kwestii wychowania swojego  dziecka, zbyt dużo wymagają od opiekunki. W niektórych przypadkach taki stan rzeczy może spowodować, że niania do opieki nad dzieckiem będzie podchodziła zadaniowo, może ucierpieć na tym jej emocjonalna więź z maluchem. Z drugiej strony naturalne jest, że większość dzieci rozpoczyna obecnie naukę języka angielskiego już na etapie wychowania przedszkolnego, co powoduje, że rodzice, zwłaszcza ci zajęci lub nie znający języka, decydują się powierzyć swoje dziecko opiekunce, która będzie w stanie ich wyręczyć w edukacji dziecka. Nie dajmy się jednak zwariować – niania nie musi być profesjonalistką. Najważniejsze jest, by dziecko czuło się pod jej opieką bezpieczne i szczęśliwe.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error
Słowa kluczowe