Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Porady
323146_1266 (686 x 457)

Analizujemy rysunki dziecka

Częste analizy prac dziecka pozwalają śledzić jego rozwój manualny i emocjonalny. Pierwsze rysunki są zwykle chaotycznymi bazgrołami. Mogą jednak zdradzić wiele tajemnic i ukrywanych przez dzieci lęków.

Czytaj dalej
wszy (686 x 457)

Wszy u dziecka

Wszy są częstym problemem, z którym borykają się rodzice dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i szkół. Szybka reakcja na pojawienie się pasożytów na skórze głowy twojego dziecka pozwoli szybciej uporać się z uciążliwymi dolegliwościami i uniknąć rozprzestrzenienia się wszawicy wśród innych domowników.

Czytaj dalej
846044_31533480 (686 x 457)

Ryba na dziecięcym talerzu

Dzieci powinny jeść rybę co najmniej 2 razy w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ ryby są zdrowe, a ich spożywanie pomaga chronić organizm przed wieloma chorobami. Wystarczy odpowiednio przyrządzić rybę, a Twój maluszek stanie się rybnym smakoszem.

Czytaj dalej
934779_35489015 (686 x 457)

Dziecko na plaży

Sezon urlopowy na dobre się rozpoczął. Wybierając się z dziećmi na wakacje do jednego z nadmorskich kurortów należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Niestety, rodzinne wakacje nierzadko pełne są niespodzianek i przykrych doświadczeń...

Czytaj dalej
jakub gardas chusta foto

Noszenie dziecka w chuście

Taki sposób noszenia dziecka stał się ostatnio bardzo popularny. Choć jest efektowny, często trzeba poświęcić trochę czasu, by nauczyć się samej techniki jej noszenia. Co daje mamie i dziecku używanie chusty?

Czytaj dalej
zdjecie owoce i warzywa

Warzywa i owoce – sposób na niejadka

Dzieci często stronią od owoców i warzyw, mimo ich wartości odżywczych i smaku. Rozwiązaniem problemu może być podanie im kolorowych koktajli i soków owocowych, które latem dodatkowo ugaszą pragnienie.

Czytaj dalej
starsza_czy_mlodsza_2

Niania starsza czy młodsza?

Jaką opiekunkę lepiej wybrać? Starszą z doświadczeniem, ale bez wykształcenia, czy może młodszą, która studiuje pedagogikę lub ją skończyła, ale nie posiada doświadczenia? fot. sxc.hu Takie dylematy ma chyba każdy...

Czytaj dalej
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czy niania musi znać angielski?

Czy nie jest przesadą wymagać, aby opiekunka oprócz całodziennej znała języki obce i posiadała inne wyjątkowe umiejętności? fot. sxc.hu Coraz częściej rodzice, którzy decydują się powierzyć wychowanie swojej pociechy niani,...

Czytaj dalej
1087821_63154229 (686 x 457)

Dziecko przed telewizorem

Prawie każde dziecko ogląda telewizję codziennie. Jakie zagrożenia czyhają na Twoje dziecko? Jak ustrzec się przed negatywnymi skutkami oglądania telewizji przez maluchy?

Czytaj dalej
Słowa kluczowe