Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Artykuły

Wakacje z dziećmi

Słowa kluczowe: odpoczynek podróże rodzice wakacje

Planowanie wakacji z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Jaka jest recepta na udane wakacje z dziećmi? Możliwości spędzania rodzinnego urlopu jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności! Oto kilka z nich.

Anna Dziedzic, MojaNiania

fot.sxc.hu

Wsiadamy na rower!

Wielu dorosłych wykorzystując letnią aurę decyduje się na wyprawy rowerowe. Oczywiście w przypadku rodziców z małymi dziećmi spartańskie warunki nie są wskazane, ale krótkie trasy rowerowe są z pewnością ciekawą alternatywą. Świat z perspektywy rowerowego fotelika też jest piękny! Wystarczy odwiedzić portale internetowe, na których opisane są trasy rowerowe. Można zacząć od krótkich, kilkugodzinnych przejażdżek w okolicy naszego miejsca zamieszkania i stopniowo zwiększać przejeżdżany dziennie dystans. Takie wycieczki nie są kosztowne, a sprawiają całej rodzinie dużo radości.

A może warsztaty?

W okresie letnim organizowanych jest wiele interesujących warsztatów dla rodziców z dziećmi. Można znaleźć oferty dla każdej grupy wiekowej. Taka forma spędzenia czasu z dzieckiem jest świetną okazją do poznania jego zachowań w grupie rówieśniczej. Podczas kreatywnych wakacji odnosimy podwójną korzyść. Po pierwsze, wypoczywamy i nabieramy sił na kolejny rok pracy. Po drugie, rozwijamy umiejętności naszego dziecka i szlifujemy jego talent. Katalog wakacyjnych warsztatów jest na tyle szeroki, że każdy, nawet najbardziej wymagający rodzic może znaleźć program, który spełni jego oczekiwania. A widok uśmiechniętego dziecka, spędzającego czas z koleżankami i kolegami, którzy mają takie same pasje jest najlepszym podziękowaniem za wybór właśnie takiej formy wakacyjnego wypoczynku.

Kierunek: morze!

Wczasy nad polskim morzem są zawsze związane z pewną dozą niepewności. Pogoda lubi płatać wczasowiczom figle, dlatego wybierając się na wczasy z małym dzieckiem warto przygotować się na każde warunki atmosferyczne. Do walizki powinniśmy więc zapakować zarówno strój kąpielowy, chroniący przed słońcem kapelusz lub czapeczkę, jak i wiatroodporną kurtkę i kalosze. Jednego możemy być natomiast pewni – wczasy nad morzem sprawiają dzieciakom niesamowitą frajdę! Budowanie zamków z piasku, wbieganie do morza i uciekanie przed nadchodzącymi falami budzi w nich chęć odkrywania świata. Przy okazji morskie powietrze ma dodatni wpływ na zdrowie malucha. Wszystko za sprawą  zawartych w powietrzy pierwiastków: jodu, magnezu, wapnia i bromu, których wdychanie zbawiennie wpływa na układ krwionośny, nerwowy, a przede wszystkim – oddechowy. Wychodząc z dzieckiem na plażę warto zadbać o to, by było widoczne. W tym celu najlepiej ubrać mu charakterystyczną czapeczkę lub kapelusz, dzięki którym będziemy mieli swoją pociechę na oku.

Lecimy za granicę!

Coraz więcej osób spędza rodzinne wakacje za granicą. Biura podróży oferują specjalne zniżki dla dzieci poniżej określonego wieku, a hotele rekomendowane jako „przyjazne dzieciom” mają przygotowaną szeroką gamę animacji i atrakcji. Pierwsze zagraniczne wakacje są dla dziecka wielkim przeżyciem. Przygoda zaczyna się już w samolocie. Warto więc przed wylotem dobrze przygotować się do tej podróży. Ponadto, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak temperatura powietrza w kraju, do którego się udajemy. Część dzieci źle znosi upały. Ponadto, powinniśmy na bieżąco podawać swoim maluchom napoje żeby nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

Każde dziecko marzy o niezapomnianych wakacjach. Nieważne, czy spędzamy czas na egipskiej plaży, czy na podwórku mieszkającej na wsi babci. Liczy się ciekawy pomysł na zagospodarowanie czasu malucha. Wycieczka po okolicznych polach na siedzeniu pasażera traktora może być taką samą przygodą jak przejażdżka na wielbłądzie.

 

 


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error
Słowa kluczowe