Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Przejdź do strony głównej MojaNiania.pl

Artykuły

Co możemy dostać na Gwiazdkę od naszego dziecka?

Słowa kluczowe: święta zakupy

dziewczyna

Rodzice patrząc na zadowolone dziecko czują się spełnieni w roli opiekunów. Jest to najlepszy prezent, jaki mogą dostać od własnej pociechy. Uśmiech jako wyraz zadowolenia z prezentu dostarcza nam radości z tego, kim jesteśmy i co w związku z tym możemy podarować.

Beata Kozaczuk, pedagog

Już od połowy listopada sklepowe witryny przypominają o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Świąteczne melodie w sklepach, wystawy sklepowe, przyozdobione ulice kierują przypominają, że zbliża się czas obdarowania bliskich prezentami. Im bliżej świąt, tym mniej racjonalnie postępujemy. Okres przedświąteczny jest czasem podążania za pragnieniami. W sklepach kupujemy więcej i drożej niż zazwyczaj. Zadłużamy się dla chwili radości, której dostarcza nam obdarowywanie najbliższych prezentami. Pisząc o nich, nie mam na myśli tylko ich materialnego wymiaru. Idealny podarunek odzwierciedla bowiem pragnienia najmłodszych i najskrytsze marzenia już dorosłych.

Dzieci kojarzą Wigilię głównie z prezentami. To dla nich najradośniejszy punkt świąt Bożego Narodzenia. Nikt inny tak szczerze i z taką ekspresją się nie cieszy sie z otrzymanych prezentów. Niezależne od tego czy jest to wymarzony prezent, cieszą się z nowego przedmiotu, innego od dotychczas posiadanych. Dzieci nie podważają też intencji działań innych, dlatego mają zdolność odczuwania radości nawet z najdrobniejszych rzeczy. I ta dziecięca niewinność i wiara udziela się w czasie świąt również dorosłym.

Rodzice patrząc na zadowolone dziecko czują się spełnieni w roli opiekunów. Jest to najlepszy prezent, jaki mogą dostać od własnej pociechy. Uśmiech jako wyraz zadowolenia z prezentu dostarcza nam radości z tego, kim jesteśmy i co w związku z tym możemy podarować. Możliwość obdarzenia upominkiem bliskiej osoby daje poczucie właściwie obranej drogi życiowej, poczucie spełnienia.

Radość z wręczenia dziecku prezentu wzmacnia nasze poczucie wywiązania się z roli rodzica. Banki umożliwiają nam realizację tej potrzeby udzielając szybkich pożyczek. Choć po świętach zostaje nam kredyt do spłacenia, to jednak radość dziecka z otrzymanych upominków jest wystarczającą rekompensatą.


Warning: mysql_set_charset() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /porady/views/themes/mojaniania/get_ci_session/ci_session.php on line 95
MySQL Database connection error

Co o tym myślisz?

Słowa kluczowe